23 czerwca 2018
Po przejściu ferraty Haid Steig przejeżdżamyz masywu Rax do pasma górskiego Hochschwab, gdzie początkowo ferratą Olivers Mariazeller (B), a później drogą Felix' Himmelsleiter (D) wchodzimy na szczyt Spielmauer (1360 m).
Pierwsza część trasy mimo, że oznaczona jako trasa łatwa- B może sprawić trochę problemów, przede wszystkim dlatego, że poprowadzona jest na mocno eksponowanej ścianie.
Poszczególne odcinki ferraty oznaczone są w zabawny sposób na żółtych tabliczkach.
Pewną trudność na tej ferracie sprawia przepinanie i przeciąganie po linie karabinków, gdyż lina zamocowana jest bardzo blisko ściany i albo trzeba je siłowo przeciągać, albo po prostu przepinać przez za te "ciasne" miejsca
Pod koniec drogi Olivers Mariazeller przechodzimy na trasę Felix' Himmelsleiter o trudności D. Ciekawym odcinkiem tej ferraty jest sznurkowa drabina, którą pokonuje się w lekkim przewieszeniu. Drabina jest długa i chybotliwa. W każdym razie ręce i resztę ciała można trochę zmęczyć ;-)
Zaraz po zejściu z drabiny mamy jeszcze krótkie, ale dość siłowe przejście.
Trawers po prętach pod koniec ferraty jest eksponowany i widowiskowy, ale nietrudny.
Podczas zejścia do parkingu schodzimy trochę ze szlaku - może 200m, żeby dojść pod Teufels Brucke - Diabelski Most, czyli skałę w kształcie mostu z diabelskimi rogami.
- miejsce startu - Wegscheid - GPS parkingu 47.686613, 15.323648
- dojście pod ferratę - 35 min.
- przejście ferraty - 1h
- zejście do parkingu - 45 min.
- trudność:
- ferrata Olivers Mariazeller - B - takie trudniejsze B, tzn. nie wymaga dużo siły, ale na pewno odporności na ekspozycję...
- ferrata Felix' Himmelsleiter - D - czyli faktycznie trudna (ale krótka), wymaga pewnych rąk, drabina potrafi niektórych mocno zmęczyć, co obserwowaliśmy czekając na wejście...
Na szczyt Spielmauer poprowadzona jest jeszcze ferrata Tristans Kirchbogensteig o trudności C. Aby zrobić obie ferraty trzeba dwa razy podchodzić z parkingu, bo trasa zejściowa z ferraty nie dochodzi pod ścianę tylko z powrotem do parkingu.
Drabiny aluminiowe to produkty cieszące się dużą popularnością zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w profesjonalnych firmach remontowych. Dzięki wykonaniu z aluminium, są lekkie, a zarazem stabilne i odporne na korozję, co gwarantuje długą żywotność produktu.
OdpowiedzUsuńRusztowanie Plettac to rozwiązanie, które wykorzystuje się głównie w budownictwie. Szeroka gama akcesoriów dodatkowych umożliwia konfigurację rusztowania idealnie dopasowaną do potrzeb konkretnego projektu, co znacznie ułatwia pracę na placu budowy.
OdpowiedzUsuńRusztowania elewacyjne to konstrukcje tymczasowe, które ułatwiają prace budowlane i renowacyjne. Dzięki nim, można bezpiecznie pracować na znacznych wysokościach, mając stabilny podest oraz miejsce do przechowywania narzędzi i materiałów.
OdpowiedzUsuńDrabiny magazynowe są specjalistycznym wyposażeniem, które znacząco ułatwia codzienne operacje w magazynach, centrach logistycznych i halach produkcyjnych. Zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i wydajności pracy, umożliwiają szybki i bezpieczny dostęp do towarów przechowywanych na różnych poziomach wysokości. Drabiny te charakteryzują się solidną konstrukcją, antypoślizgowymi stopniami i często dodatkowymi zabezpieczeniami, takimi jak poręcze czy platformy robocze, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Dostępne w ofercie Drabex drabiny magazynowe są wykonane z materiałów wysokiej jakości, gwarantujących długotrwałe i niezawodne użytkowanie nawet w intensywnie eksploatowanych środowiskach pracy.
OdpowiedzUsuń