Dornie

Dornie
Tuż pod Eilean Donan Castle

wtorek, 27 czerwca 2017

Via ferrata - Rosina - Austria

15 czerwca 2017 r.

Rosina Klettersteig - to druga ferrata, którą przechodzimy w wąwozie Silberkarklamm. Ferrata ta jest pięknie poprowadzona po prawie pionowej ścianie tuż obok wodospadu.

Ferrata ma trudność C/D, czyli podobnie, jak pobliska ferrata Hias, jest jednak bardziej wymagająca. Przede wszystkim trzeba być odpornym na dużą przestrzeń pod stopami, bo wchodząc wciąż widzimy oddalające się dno wąwozu.
 

Ferrata rozpoczyna się kilkumetrowym podejściem na skałę, następnie po moście linowym przechodzimy na drugą stronę wąwozu.

Po opuszczeniu mostu zaczynamy ostro piąć się w górę i tak jest przez całą ferratę. W broszurce, którą dostaliśmy przy wejściu do wąwozu przestrzegano turystów, że szlak jest trudny i po drodze nie ma wcale miejsc na odpoczynek, ale nie było tak źle :-)

Na zdjęciach poniżej - widok na dno wąwozu  - naprawdę może zawrócić w głowie, chociaż to tylko trochę ponad 100 m...
Przejście tej ferraty to czysta przyjemność z odrobiną adrenaliny i możliwością podziwiania pięknych widoków - zdecydowanie polecamy! Dodatkowym atutem jest niewielka ilość ludzi na trasie.


Po przejściu ferraty dochodzimy ścieżką do szlaku, którym idąc w prawo i dojdziemy do schroniska Silberkarhutte, a w lewo do parkingu.

Na zdjęciu obok widok na dolinę i schronisko Silberkarhutte.


 Informacje praktyczne: 

Miejsce startu: z miejscowości Ramsau am Dachstein dojeżdżamy   6 km do parkingu przy wąwozie (GPS parkingu 47.434592, 13.7173312)
Wejście do wąwozu płatne - 3,5 euro od osoby


Dojście do ferraty - 15 minut


Przejście ferraty - 30 minut


Dojście do parkingu - ok. 30 min.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz